Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 1 April 2023
FAI Angela Hearst Interleague
MGLWexford WSSLOscar Traynor Centre18:00(P)Robbie Byrne
Brian Hand
Sean Hand
Sunday 2 April 2023
U8 Division
IdleBohemian FC
IdleDonacarney Celtic
Kilnamanagh A.F.C.Maynooth TownRing Road
Howth CelticStamullen F.C.Celtic Park10:00
Raheny UnitedSwords CelticSt. Annes Park11:00
Balrath G/B F.C.Lusk UnitedKentstown VP12:00
U9 Division
Kilnamanagh A.F.C.McKelvey CelticRing Road
Maynooth TownBohemian FCRathcoffey Road10:00
Lusk UnitedBalbriggan F.C.Rathmore Road10:00
Kilmore CelticHartstown HuntstownScoil Ide10:00
Castleknock CelticRaheny UnitedPorterstown Park10:00
Ashbourne UnitedRaheny United 2Archerstown11:00
Howth CelticSwords CelticCeltic Park11:00
Killester Donnycarney F.C.Greystones UnitedMaypark13:00
U10 Group 1
Granada F.C.Bohemian FC 1Meadowvale10:00
Shelbourne F.C.Balbriggan F.C.AUL Complex10:00
Maynooth Town 1Kilnamanagh A.F.C.Rathcoffey Road10:00
Stepaside FCBalrath G/B F.C. 1Ballyogan Park10:00
U10 Group 2
Swords CelticBaldoyle UnitedBalheary Res10:00
Hartstown HuntstownLusk United 1Hartstown Park10:00
Malahide UnitedSkerries Town FCMalahide Castle10:30
Killester Donnycarney F.C.Howth CelticMaypark11:00
U10 Group 3
Maynooth Town 2Stamullen F.C.Rathcoffey Road
Castleknock CelticClonee UnitedPorterstown Park10:00
St. Itas A.F.C.Balrath G/B F.C. 2St. Itas Hospital10:00
Bohemian FC 2Killegland Ath AFCPhoenix Park10:00
Maynooth Town 3Lusk United 2Rathcoffey Road11:00
Killester Donnycarney F.C. 2Marino AFCMaypark12:00
U11 Premier
IdleDonacarney Celtic
United Girls FCClonee UnitedDLS Churchtown10:00
Stepaside FCShelbourne F.C.Ballyogan Park11:00
St. Itas A.F.C.Kilnamanagh A.F.C.St. Itas Hospital12:00
Swords CelticBallyoulster United A.F.C.Balheary Res12:00
Castleknock CelticMount MerrionPorterstown Park12:00
U11 A
Raheny UnitedLusk UnitedSt. Annes Park (No 16)10:00
St. John VianneyKilnamanagh A.F.C. (U10s)Kilmore Drive11:00
Castleknock CelticKinnegad JuniorsPorterstown Park11:00
Malahide UnitedDonacarney CelticMalahide Castle11:30
Balrath G/B F.C.St. ColumbansKentstown VP12:00
U11 B
LiffeybankHowth CelticSt. Catherines Park (D15)10:00
Ashbourne UnitedDalkey UnitedArcherstown10:00
St. Itas A.F.C.Maynooth TownSt. Itas Hospital11:00
Swords CelticMalahide UnitedBalheary Res11:00
Baldoyle UnitedSkerries Town FCSeagrange Road12:30
U11 C
Raheny UnitedIdle
Loughshinny UnitedBohemian FCLoughshinny Park10:00
Lusk UnitedHowth CelticRathmore Road10:00
LiffeybankShelbourne F.C.St. Catherines Park (D15)11:00
Balscadden FCAshbourne UnitedRing Commons Sports Centre12:00
Maynooth TownKilnamanagh A.F.C. 3Rathcoffey Road13:00
U12 Premier
Shankill F.C.Idle
Maynooth TownShelbourne F.C.Rathcoffey Road10:00NRA
Lucan UnitedClonee UnitedAirlie Heights10:00Jim Smith
Granada F.C.Bohemian FCMeadowvale10:00Ireneusz Wasiak (Eric)
Balrath G/B F.C.Ballyoulster United A.F.C.Balrath Park10:00RTBA
U12 A
Newbridge TownSwords CelticStation RoadKildare Ref
Glebe NorthDunboyneCraoibhin Park10:00Kevin Doyle
St. John VianneyLusk UnitedPriorswood Park10:00NRA
St. Itas A.F.C.Kilnamanagh A.F.C.St. Itas Hospital10:00NRA
Dalkey UnitedGreystones UnitedHyde Park10:00RTBA
U12 B
Skerries Town FCKinnegad JuniorsTown Park10:00Peter Dowling
Killester Donnycarney F.C.Balbriggan F.C.Maypark10:00Nancy Foley
Ashbourne UnitedMalahide UnitedMilltown Road10:00Graham Layden
Bohemian FCSt. John BoscoPhoenix Park11:00NRA
Collinstown FCMaynooth TownCollinstown Park11:15RTBA
U12 C
Donacarney CelticEnniskerry F.C.Blackhills10:00Liam Conlon
Stamullen F.C.Ratoath HarpsGormanstown11:15Damien Tolan
Killester Donnycarney F.C.Lusk UnitedMaypark11:15Nancy Foley
Clonee UnitedMarino AFCDamastown11:15Fran Morrissey
Darndale F.C.Malahide UnitedDarndale Park11:45Jamie McGivern
U13 Premier
Kilnamanagh A.F.C.Greystones UnitedRing RoadStefen Vasilenko
Cherry OrchardPeamount UnitedElmdale10:00Brian Harney
U13 A
Bohemian FCIdle
United Girls FCRatoath HarpsDLS Churchtown10:00RTBA
Swords CelticShelbourne F.C.Balheary Res10:00Darren Scully
Castleknock CelticKilnamanagh A.F.C.Porterstown Park10:00Peter Kelly
Balbriggan F.C.Lourdes CelticSt. Molagas Park11:15Joe Boylan
Donacarney CelticGreystones UnitedCastlemartin12:45Liam Conlon
U13 B
Marino AFCNewbridge TownMarino Park10:00(P)Christy Lawrence
Lusk UnitedEnniskerry F.C.Rathmore Road10:00Ciaran Gaffney
Baldoyle UnitedBalrath G/B F.C.Racecourse Park10:00Ross Brown
Malahide UnitedClonee UnitedMalahide Castle11:45Modestas Gilys
St. John BoscoLarkview F.C.Benmadigan Road12:45Adam Halpin
U13 C
Rush AthelticBalscadden FCSt. Catherines Park, Rush10:00Darragh White
Ratoath HarpsSt. Itas A.F.C.CHC Park10:00RTBA
Raheny UnitedBalbriggan F.C.St. Annes Park (No 16)10:00Owen Walker
Collinstown FCHowth CelticCollinstown Park10:00RTBA
Lucan UnitedLusk UnitedAirlie Heights11:15Jim Smith
U14 Premier
Killester Donnycarney F.C.Shelbourne F.C.Priorswood Park10:00Paddy Conway
Granada F.C.Kilnamanagh A.F.C.Meadowvale11:15Ireneusz Wasiak (Eric)
Dalkey UnitedPeamount UnitedHyde Park11:15RTBA
Bohemian FCMalahide UnitedPhoenix Park11:15Fred Pourhassan
Glebe NorthNewbridge TownCraoibhin Park12:30Kevin Doyle
U14 A
St. JosephsLucan UnitedPearse Park10:00(P)Robbie Byrne
Shankill F.C.Stepaside FCShanganagh Park10:00(P)RTBA
Shankill F.C.LiffeybankShanganagh Park10:00RTBA
Clonee UnitedGreystones UnitedDamastown10:00Joe O'Reilly (D7)
Granada F.C.LiffeybankMeadowvale11:15(P)Ireneusz Wasiak (Eric)
Maynooth TownEnniskerry F.C.Rathcoffey Road11:15(P)Callum O'Dowd
Maynooth TownStepaside FCRathcoffey Road11:15Callum O'Dowd
U14 B
Bohemian FCSt. Itas A.F.C.Phoenix Park10:00Fred Pourhassan
Lusk UnitedMarino AFCRathmore Road11:15Ciaran Gaffney
U14 C
Kilmore CelticMaynooth TownOscar Traynor Road10:00Gabriel Murphy
DunboyneSkerries Town FCSummerhill Road10:00John Hynes
Malahide UnitedSt. ColumbansMalahide Castle11:45Declan Farrell
Balrath G/B F.C.Larkview F.C.Kentstown VP12:30RTBA
Ashbourne UnitedNewbridge TownArcherstown13:00Graham Layden
U15 Premier
Newbridge TownClonee UnitedStation RoadKildare Ref
Shelbourne F.C.Home Farm F.C.AUL Complex10:00Peter Geraghty
Greystones UnitedBalrath G/B F.C.Woodlands10:00Paul Cumiskey
Killester Donnycarney F.C.Peamount UnitedPriorswood Park11:15Paddy Conway
Lucan UnitedSt. Itas A.F.C.Airlie Heights12:30(P)Jim Smith
U15 A
Lusk UnitedMaynooth TownRathmore Road12:30Ciaran Gaffney
Terenure RangersLourdes CelticBushy Park12:45Brian Cleary
U15 B
DunboyneLeixlip UnitedSummerhill Road11:15John Hynes
Ashbourne UnitedBallybrack F.C.Archerstown11:45Graham Layden
U16 Premier
Kilnamanagh A.F.C.Lakelands F.C.Ring RoadStefen Vasilenko
Newbridge TownBohemian FCStation RoadKildare Ref
Kilnamanagh A.F.C.Newbridge TownRing Road(P)RTBA
St. JosephsBohemian FCPearse Park11:15(P)Robbie Byrne
Shelbourne F.C.Tallaght TownAUL Complex11:15Peter Geraghty
U16 A
Kilnamanagh A.F.C.Enniskerry F.C.Ring RoadStefen Vasilenko
Stepaside FCTerenure RangersBallyogan Park10:00Brendan Coleman
Cambridge F.C.Granada F.C.Ringsend Park10:00Brendan Emerson
U16 B Shield
Larkview F.C.East Meath UnitedWhelan Park10:30Brian Cleary
Lakelands F.C.Marino AFCBalally Hill12:00Brian Hand
LiffeybankSt. Itas A.F.C.St. Catherines Park (D15)12:00Brian Harney
U17 Premier
Leixlip UnitedDrogheda UnitedLeixlip AC12:00Peter Kelly
Shelbourne F.C.Lakelands F.C.AUL Complex13:00Peter Geraghty
U17 A
Bohemian FCMaynooth TownPhoenix Park12:30Fred Pourhassan
DunboyneRatoath HarpsSummerhill Road12:30John Hynes
Lusk UnitedBalrath G/B F.C.Rathmore Road14:00Ciaran Gaffney
U17 B
Mount MerrionSkerries Town FCMarley Park10:00Brian Hand
Clonee UnitedKilnamanagh A.F.C.Damastown11:15Joe O'Reilly (D7)
U18 Division
Enniskerry F.C.Rush AthelticBogmeadow11:00Tom Shannon
Cabinteely F.C.Clonee UnitedKilbogget Park11:45RTBA
Greystones UnitedLucan UnitedWoodlands12:30Paul Cumiskey
Bohemian FCLarkview F.C.Phoenix Park14:00Fred Pourhassan
U12 SFAI Trophy Cup
Darndale F.C.Evergreen FCDarndale Park13:00Jamie McGivern
League Cup U13/14
Raheny United 14BStella Maris 13PSt. Annes Park (No 16)11:15Owen Walker
East Meath United 14BBalscadden FC 14BMinnistown Rd, Ninch14:00Louth Ref
League Cup Under 15 A/B
Malahide UnitedLusk United BMalahide Castle10:30Modestas Gilys
Baldoyle UnitedRatoath HarpsBrookstone Road11:15Ross Brown
Greystones UnitedLarkview F.C.Woodlands11:15Paul Cumiskey
Tuesday 4 April 2023
U13 A
Lourdes CelticKilnamanagh A.F.C.Sundrive18:15Stefen Vasilenko
U14 Premier
Granada F.C.Dalkey UnitedMeadowvale18:15Brian Cleary
Kilnamanagh A.F.C.Peamount UnitedRing Road18:15Peter Kavanagh
Killester Donnycarney F.C.Bohemian FCPriorswood Park18:15Dean Turner
U14 A
Shankill F.C.Granada F.C.Shanganagh Park18:15Robbie Byrne
U14 C
Maynooth TownNewbridge TownRathcoffey Road18:15Brian Harney
St. ColumbansMalahide UnitedGlin Road18:15Jamie McGivern
U15 Premier
Lucan UnitedPeamount UnitedAirlie Heights18:15Jim Smith
Home Farm F.C.Shelbourne F.C.Mobhi Road18:15Paddy Conway
League Cup U13/14
Raheny United 14BBalscadden FC 14BSt. Annes Park (No 16)19:30Joe McDonnell
Wednesday 5 April 2023
U12 Premier
Balrath G/B F.C.Darndale F.C.Balrath Park18:15Nathan Rogers
Ballyoulster United A.F.C.Maynooth TownLoughlinstown Road18:15Brian Harney
U12 A
St. John VianneyKilnamanagh A.F.C.Priorswood Park18:15Jamie McGivern
DunboyneSwords CelticSummerhill Road18:15Dave Kitson
U12 B
Raheny UnitedMalahide UnitedSt. Annes Park (No 16)18:15Owen Walker
Bohemian FCKillester Donnycarney F.C.Phoenix Park18:15Peter Kelly
U16 Premier
Bohemian FCShelbourne F.C.Phoenix Park18:15Joe O'Reilly (D7)
Tallaght TownKilnamanagh A.F.C.Carolyn Park18:15Brian Hand
St. JosephsLakelands F.C.Pearse Park18:15(P)Robbie Byrne
U16 A
Stepaside FCGranada F.C.Ballyogan Park18:15Brendan Coleman
Kilnamanagh A.F.C.Terenure RangersRing Road18:15Peter Kavanagh
U12 MGL Cup
Lucan UnitedBohemian FCAirlie Heights18:15Jim Smith
Thursday 6 April 2023
U14 Premier
Peamount UnitedNewbridge TownPRL Park18:15Kevin O'Toole
U15 A
Lourdes CelticLarkview F.C.Sundrive18:15Christy Lawrence
Total : 169